Kadınlarda saç ekimi ? Kadınlarda saç ekimi yapılabilecek durumlar nelerdir ?

Kadınlarda görülen saç dökülmesi çok yüksek ihtimalle  allopecia totalis denilen saç dökülme çeşididir.Bu sebepten dolayı kadınlarda saç ekiminden yeteri kadar verim alınamamaktadır.Bu tür saç dökülme çeşidi vücudun bağışıklık sistemine bağlı bir hastalıktır.Hastalık sonucunda hasta saçının bir kısmını yada tamamını kaybetmektedir.Hastalık bulaşıcı değildir.Bu hastalığın kesin bir tedavi şekli bulunamamıştır.Bu tür saç dökülmesinde ekilen saçların tekrar dökülme olasılığı bulunduğundan bu hastalara saç ekimi tavsiye edilmemektedir.


      Kadınlarda saç ekimi yapılabilecek durumlar nelerdir ?  • Erkek tipi saç dökülmesi olanlar : Bu tip saç dökülmelerinde verici bölgeden alınacak olan saç köklerinin dökülmeyeceğinden ve kalitesinden emin olunduğu taktirde saç ekimi yapılmaktadır.
  • Bölgesel tipte saç dökülmesi olanlar :Bu tip saç dökülme vakalarında saçlar bölgesel olarak döküldükten sonra eğer 8 ay içerisinde çıkmazsa bir daha çıkmayacağına karar verilir ve saç ekimi işlemi yapılabilmektedir.
  • Yara,yanık ve kesikler nedeniyle oluşmuş saç dökülmesi olanlara saç ekimi yapılmaktadır.Saç dökülmesinin nedenleri nelerdir adlı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
    kadinlarda-sac-dokulmesi