Mikromotor ile saç ekimi nasıl yapılır ?


Fue motoru olarak da adlandırılan bu cihaz saç ekiminde kullanılan en son teknolojidir .Bu cihaz Fue yönteminde saç ekimini hızlandırmak ve daha çok saç kökü alabilmek için kullanılmaktadır.Bu cihazla yapılan operasyonlarda saç derisinin üzerinden 1mm ve daha küçük çaplı aletlerle saç kökleri alınır.Bu cihazlar uzman bir doktor tarafından kullanılmalıdır.Bir seferde çok fazla saç kökü almak saç derisine zarar verebilmektedir.Bazı doktorlar saç derisine zarar vermemek için Fue yönteminde saç köklerini elle almaktadırlar.

Mikromotor cihazı genellikle diş hekimlerinin kullandığı özel uçlara sahip elektirikli bir cihazdır.Bu cihazla yapılan operasyonlarda çok yüksek verim alınmaktadır.Ne kadar saç kökü ekilirse o kadar saç çıkmaktadır.Bu cihazın en güzel yanlarından biri de saç ekimi kişiye özel doğrultularda yapılabilmektedir.Dolayısıyla saç doğal görünümüne kavuşabilmektedir. Mikromotor ile saç kökleri alındıktan ve ekildikten sonra herhangi bir yara izi oluşmamaktadır.Saç kökleri ekildikten sonra 2-4 haftaya kadar çıkmaktadır.
Bu yazımızdan sonra Fue yöntemi nedir? Fue yönteminin özellikleri nelerdir? Fut yönteminden farkları nelerdir ? adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

fue-yontemi-mikromotor