Greft nedir ? 1 greft kaç tel anlamına geliyor ?


Greft nedir? : kelime anlamı olarak parça demektir.Enseden alınan saç dokuları greft tir.Anlaşılır şekilde açıklamak adına şöyle düşünülebilir.Ağacı komple bir greft olarak düşünürsek dalları da tek tek saç tellerini temsil eder.

Saç ekim merkezlerinde fiyatlar bazı yerlerde değişiklik göstermekle beraber genelde  greft sayısına göre belirlenmektedir.Saç ekim fiyatları hakkında genel olarak bilgi sahibi olmak için Türkiye de saç ekim fiyatları ne kadar ? adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Ense veya başka bir yerden alınan  parçalar greft tir. Peki bir greftte kaç saç kökü bulunur ? 1 greftte yani parçada 1 ,2,3 ve en fazla 4 saç kökü bulanabilir.Dolayısıyla kişinin saç ekim işleminden sonra başında kaç tane tel saç çıkacağı greft sayısına değil kaç tel ekildiğine bağlıdır.Örnek olması açısından mesela sizden 1200 greft alındığını varsayalım.Bu durumda size 1200 -2400 -3600 arasında  saç kökü ekilmiş olur.Bu sayıyı ancak saç ekimi yapan merkezler bilebilir.Zaten size kaç greft ekildiğini kaç saç teli ekildiğini söyleyeceklerdir.


Greft-nedır-1-greft-kaç-tel-anlamına-gelıyor


Burada dikkat edilmesi gereken bir konuda saç ekimini yapan kişi uzman değilse yada tecrübesiz ise ense kısmından yada başka bir yerden  saç köklerini alırken işin doğasına uygun şekilde almaz ise bu durumda o bölgedeki saç kökleri zarar görebilir.Bu da o bölgede saçların seyrekleşmesine yol açabilir.Bu konuda da saç ekimi kimler tarafından yapılmalıdır
adlı yazımızı da muhakkak okumanızı tavsiye ederiz.